Са великом тугом тугом смо примили вијест о смрти великог пријатеља Билеће и почасног члана Завичајног клуба Билећана у Србији, Добривоја Танасијевића, Ден Тане. Вијест о његовом одласку нас је потресла, Ден Тана био је наш пријатељ, посјећивао је наше традиционално Сијело Билећана, долазио на нашу славу, учествовао у откривању споменика Карл Малдену у Београду, а промовисали смо заједно и књигу Карл Малдена „ Како сам успео“ у Билећи, а на самој промоцији је говорио и Ден Тана.
Ден Тана је био човјек разнолике и успјешне каријере, од фудбалера, продуцента, власника ресторана па до председника ФК „Црвена Звезда“.
Рођен је 1935. године у Чибутковици, а у Београду је живио све док није кренуо у остварење свог „америчког сна“. Своју фудбалску каријеру започео је у јуниорима Црвене Звезде, затим га је пут води у у Белгију, Њемачку, Канаду, а најпосле у Калифорнију. Након што је стигао у Америку, он уписује школу глуме и дебитује у свом првом филму „Непријатељ испод мора“, руку под руку са Натали Вуд и Ким Новак играјући њемачког морнара. Од тога тренутка Добривоје Танасијевић постаје Ден Тана. У наредним годинама посвећује се продуцентском позиву, а са два остварења у тадашој Југославији дошао је и до Кана. Један од тих филмова је редитеља Горана Паскаљевића „Посебан третман“, са Миленом Дравић у главној улози, која је те 1980. године добила награду као најбоља глумица у Кану, а филм номинован за Златни глобус.
Чувени ресторан Dan Tanas на Санта Моника булевару био је дуги низ година у његовом власништву. Њујорк Тајмс је више пута писао о овом ресторану, а гости су били : Елизабет Тејлор, Ал Паћино, Лајза Минели, Мерлин Монро, Џорџ Клуни и бројне друге звијезде Холивуда.
Ден Тана је био велики пријатељ Карла Малдена (Младена Секуловића) нашег чувеног Оскаровца из Билеће. Како нам је сам говорио са Карл Малденом је друговао педесет година, а о Малдену је имао само најљепше ријечи, Говорио је да је он најбољи, најискренији, најчаснији човјек кога је упознао и сматрао га је старијим братом.
Ден Тана је један од иницијатора постављања споменика Карл Малдену у Београду, он га је и открио, а наставио је да промовише и Малденову књигу „Како сам успео“. Једна од промоција је била и 2019. године у Билећи, а на промоцији је говорио и председник нашег Клуба Миодраг Михи Дунђеровић.
Збогом пријатељу,
Управни одбор Завичајног Клуба Билећана у Србији